DEGINTA MEDIENA

DEGINTA MEDIENA

SHOU SUGI BAN

Deginta mediena (Shou Sugi Ban) yra senovės japonų medienos apdirbimo technika, kai mediena yra apdeginama. Shou Sugi Ban metodas išryškina natūralų medienos raštą ir tekstūrą, padaro ją atsparesnę oro sąlygoms. Shape House siūlo Jums unikaliai atrodančią bei ilgaamžišką medieną, kuri gali būti pritaikyta tiek namų interjero, tiek eksterjero sprendimuose (fasado apdaila, tvora, terasinės lentos ar kt.).

DAUGIAU APIE SHOU SUGI BAN TECHNOLOGIJĄ

Dar kitaip vadinama Yakisugi, yra šimtmečių senumo technika. pradėta naudoti dar XVIII amžiuje, Japonijoje. 1700 metais, japonų staliai degino „japonišką kedrą” ir naudojo jį statybose. Ši medienos apdirbimo technika buvo tokia parvari, kad dar ir šiandien Vakarų Japonijoje vis dar galima rasti senovėje pagamintų tvorų. Šis procesas yra ekologiškas, dailylentėse nėra jokių chemikalų, todėl ši technologija neprisideda prie gamtos taršos.

KODĖL DEGINTA MEDIENA?

Išskirtinis vaizdas. Mediena atrodo prabangiai, suteikia estetiškumo įvaizdį.
Saugo nuo drėgmės ir kenkėjų. Kai mediena apdeginama,tuomet apanglėjęs, struktūriškai pakitęs lentos paviršius efektyviai atstumia drėgmę. Išlikdama sausa, tokia mediena nepūva. Taip pat, ant jos nesiveisia jokie vabalai ir kenkėjai.
Praktiškumas. Medienos apdeginimas, pagerina jos savybes, ir prailgina tarnavimo laiką, todėl yra puikus pasirinkimas praktiškiems žmonėms.